Saruna par latviešu valodas veidošanos, dialektiem un izloksnēm, uzsverot malēniešu izloksnes īpatnības. Ar spēles palīdzību tiek iepazīti un apgūti senie malēniešu izloksnes vārdi.
Skatīt vairākNelielas pastaigas laikā tiek iepazītas muižas ēkas un to vēsturiskais pielietojums. Tad, izmantojot iegūtās zināšanas un dotās norādes ir iespēja sameklēt noslēptos dārgumus.
Skatīt vairākTiek apgūti senu rotaļlietu izgatavošanas noslēpumi un spēlēšanās ar šīm rotaļlietām prasmes.Vienu rotaļlietu dalībnieki izgatavo paši. Dalībnieki izspēlē seno spēli "Desas", kas notiek komandās.
Skatīt vairākVēstures iepazīšana ar “izlaušanās” spēles elementiem. Pildot dažādus uzdevumus, dalībniekiem ir iespēja atklāt noslēpumu, ko gadu simtiem glabā malēnieši.
Skatīt vairākDalībnieki tiek iepazīstināti ar vienu no vecāku un bērnu rotaļāšanās veidiem zemnieku mājās 19.-20.gadsimtā. Vingrinot pirkstus un prātu, katrs no auduma lupatiņas izveido "vāverīti" un iemācās to "dancināt".
Skatīt vairākDalībnieki tiek iepazīstināti ar apavu valkāšanas vēsturi Latvijas teritorijā. Praktiski darbojoties ar dažādiem instrumentiem un materiāliem, katrs izgatavo pastaliņu - suvenīru līdzņemšanai.
Skatīt vairākSaruna par zemnieku ēdienkarti, ēdiena gatavošanas, pasniegšanas un ēšanas paradumiem. Galdā tiek pasniegts īpašs malēniešu godu ēdiens - buljons ar profitroļiem, ko katrs var pamēģināt,strebjot ar koka karoti. Katram ir iespēja pamēģināt maizes cepšanu uz iesma ugunskurā.
Skatīt vairākNodarbība Lieldienu gaidīšanas laikam ar Lieldienu svinēšanas tradīciju un ticējumu iepazīšanu. Dalībnieki piedalās dažādās aktivitātēs, Lieldienām raksturīgās rotaļās un ēverģēlībās - olu meklēšanā, krāsošanā ripināšanā un jautrās komandu spēlēs.
Skatīt vairākRadošā darbnīca paredzēta Ziemassvētku gaidīšanas laikam kopā ar izglītojošo nodarbību "Eglītes plūkšana". Saruna par saldumu gatavošanas vēsturi un zemnieku mājās gatavoto saldumu veidiem un tehnoloģijām. Kopā darbojoties tiek pagatavoti našķi "Saldie kartupeļi" līdzņemšanai.
Skatīt vairāk