Nodarbības mērķis ir radīt skolēniem sapratni par nemateriālā kultūras mantojuma daudzveidību, nozīmīgumu un tā saglabāšanas nepieciešamību.
Nodarbības ievadā notiek saruna ar skolēniem par dažādās Latvijas vietās lietoto atšķirīgo valodu, noskaidrojot skolēnu personīgo pieredzi un izceļot vietējo - malēniešu valodu. Nodarbības gaitā skolēni, spēlējot spēli, iepazīst senos malēniešu izloksnes vārdus. Nodarbības laikā skolēni stiprina prasmes cienīt sevi un citus, respektēt atšķirīgo un ar cieņu izturēties pret latviešu valodu un tās izlokšņu īpatnībām, kā arī veido izpratni par dzimtās valodas nozīmi personiskās identitātes tapšanā. Nodarbības noslēgumā seko pārrunas par nemateriālā kultūrvēsturiskā mantojumu saglabāšanas nepieciešamību.
Aktivitātes ilgums ~ 45 minūtes, vēlamais dalībnieku skaits līdz 20.
Iespējams organizēt divas paralēlas nodarbības par vienu tematu ar kopējo dalībnieku skaitu līdz 40.
Ja muzeju vēlas apmeklēt lielāks dalībnieku skaits kā norādīts, tad ir iespējams paralēli organizēt vairākas tematiski atšķirīgas nodarbības (skolēni tiek sadalīti grupās, katrai no tām notiek cita nodarbība ar līdzīgu norises laiku, pēc tam grupas mainās). Maksa tiek aprēķināta par katru nodarbību.