Nodarbības mērķis ir, demonstrējot muzeja krājuma priekšmetus, iepazīstināt skolēnus ar malēniešu apvidvārdiem, tādējādi iesaistot viņus vietējās kopienas valodas un kultūras izziņā un radot izpratni par nemateriālā kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas nozīmi.
Nodarbības ievadā skolēni dalās pieredzē par lietotās mājas valodas un literārās valodas atšķirībām. Nodarbības gaitā bērni iepazīstas ar krājuma priekšmetiem un iemācās to malēniskos nosaukumus, darbojoties grupās un pildot dažādus uzdevumus, nostiprina iegūtās zināšanas. Nodarbības laikā skolēni stiprina prasmes darboties pēc izvirzītiem noteikumiem, pārvaldīt savas emocijas un uzvedību, apspriesties un līdzdarboties grupā. Nodarbības noslēgumā ar skolēniem tiek pārrunāts, kādēļ ir vērts zināt tuvākajā apkārtnē lietotos apvidvārdus.
Aktivitātes ilgums ~ 45 minūtes, vēlamais dalībnieku skaits līdz 25.
Ja muzeju vēlas apmeklēt lielāks dalībnieku skaits kā norādīts, tad ir iespējams paralēli organizēt vairākas tematiski atšķirīgas nodarbības (skolēni tiek sadalīti grupās, katrai no tām notiek cita nodarbība ar līdzīgu norises laiku, pēc tam grupas mainās). Maksa tiek aprēķināta par katru nodarbību.