Nodarbības mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar seno rotaļlietu izgatavošanas prasmēm un spēlēšanās tradīcijām Latvijas teritorijā, vienlaicīgi attīstot skolēnu praktiskās, fiziskās, intelektuālās spējas un komunikatīvās prasmes.
Nodarbības ievadā notiek saruna par rotaļlietu un rotaļāšanās tradīcijām Latvijas teritorijā, par nepieciešamajām prasmēm un radošo domāšanu to izgatavošanā. Nodarbības gaitā skolēni apgūst senu rotaļlietu izgatavošanas noslēpumus, vienu rotaļlietu izgatavo paši, un iemācās ar tām spēlēties, kā arī apgūst dažādas spēles.
Nodarbības laikā skolēni attīsta prasmes būt zinātkāriem un radošiem, priecāties par saviem un citu sasniegumiem, patstāvīgi darboties ar neatlaidību, gribasspēku un mērķtiecību.
Aktivitātes ilgums ~ 1 stunda, vēlamais dalībnieku skaits līdz 30.
Ja muzeju vēlas apmeklēt lielāks dalībnieku skaits kā norādīts, tad ir iespējams paralēli organizēt vairākas tematiski atšķirīgas nodarbības (skolēni tiek sadalīti grupās, katrai no tām notiek cita nodarbība ar līdzīgu norises laiku, pēc tam grupas mainās). Maksa tiek aprēķināta par katru nodarbību.